Denizli Web Tasarım

Denizli Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Yönetimi

 

 

Sosyal medya sitelerinin ve hesaplarının kullanımının hangi şekilde uygun olacağını, bu sürecin ne şekilde devam edeceği gibi durumların gerekliliğini gösteren bütündür.

 

 

UNSURLARI;

İÇERİK YÖNETİMİ: Sosyal medyanın kuşkusuz en önemli kavramıdır. Paylaşımda bulunurken sözcüklerin itinayla seçilmesi canlılığını koruyan bir sosyal medya yönetimi için elde edilebilecek iyi bir sonuca karşılık gelir. Bu da hitap edilen insan topluluğunun daha rahat algıyabilmesini sağlar.

DİYALOG YÖNETİMİ: Bağımlı olan hedef kitlenin özellikleri itibariyle ana dallara ayırıp her bir dalın marka ile niçin etkileşim içinde olduğunu, hangi tarzlardan hoşlandıklarının anlamak için kullanılan yönetim biçimidir.

REKLAM YÖNETİMİ: Günümüzde internet üzerinden reklamı olanaklı bulan marka sayısının çoğalması gerek arama motorlarının gerekse sosyal medyanın kendine özgü reklam platformlarını daha iyi hale getirmek için uyguladığı yatırımlar internet reklam kavramının beyni haline gelmesini sağladı.

ANALYTİCS: Sosyal medya veri çözümlemesi tam bir bıçak sırtı kavram halini almış durumda. Arama motoru reklamları gerekli bilgilerin yeteri kadarını sağlarken, facebook sayfalara ait yalnızca bir kısım verileri kullanıcılara sunuyor, twitter ise gerekli olan en alt düzeyde veri sağlıyor. Bu durumda olaya dahil olan sosyal medya ajansları belirli yazılımlar yaratarak ya da var olanları geliştirerek markaların sosyal medya üzerinden daha derinlemesine veri ulaşımını ve gelecek yöntemleri belirlemede önemli bilgileri sağlamak suretiyle hizmet verirler.