Denizli Müşteri potansiyelinizi Sosyal Medya Sayesinde 10 Kat Artırın

yobisi' karşılaştırın

 

Sosyal medya takibi günümüzün en gözde reklam ve tanıtım modellerinden bir tanesi. Sosyal medya takibi nedir? sorusunu sormadan önce biraz geleneksel dergi gazete reklamlarından bahsedelim. 2000li yılların başına kadar en verimli reklam modellerinden biri olan dergi ve gazete reklamları artık önemini yitirmiş durumda. Önceden insanların haber alması ve gündemi takip etme açısından oldukça önemli olan basılı yayına bu gücünü veren tiraj rakamları gün geçtikçe tüm yayın türleri için azalmakta. Dünya’nın büyük medya kuruluşları da basılı operasyonlarını bitirmeye başlayarak dijital ortamda çalışmalarına devam etmekte. Internet reklamlarının kolay ulaşabilirliği, artık herkesin en az bir sosyal medya hesabı olması ve maliyetlerin basılı yayın organlarına göre çok daha düşük olması dijital reklamcılığın gün geçtikçe yükselmesine etki ediyor.

Biraz istatistiklerden bahsedecek olursak

Türkiye’de yaklaşık 54 milyon kişi internet kullanıcısı ve bu 54 milyon kişinin günde ortalama 7 saatlerini internette geçiriyor. Türkiye’de internet kullanan 54 milyon kişinin 51 milyonun da en az 1 adet sosyal medya hesabı var. Bu büyük havuzun basılı medya ile karşılaştıracak olursak Türkiye’nin en yüksek tirajlı gazetesinin günlük satış rakamı işe 450bin…

Sosyal Medya Satın Almaları Gazete Reklamlarından 6 Kat Daha Fazla

Gazete reklamı sayesinde satın alma oranları yaklaşık yüzde 8 seviyelerinde iken sosyal medya ve internet kullanan her 100 kişiden 44’ü alışveriş yapıyor. Kitle takibi ve çalışması açısından sadece tiraj rakamlarına bağlı kalınan geleneksel medyaya karşılık sosyal medya reklam verenleri o reklamı hangi şehirde kimlerin gördüğünü kaç kişinin iletişime geçtiğini kaç kişinin satın alma kararı verdiğini ve yaş ortalamalarını görebiliyor. Ayrıca kitle seçimi açısından da örnek vermek gerekirse bir spor malzemesi reklamı yapmak isterseniz gazete sahiplerine sadece spor ile ilgilenen kişilere bu gazeteyi satın diyemezseniz fakat dijital reklamcılıkta sadece spor ile ilgilenen kişilerin bu reklamları görmesini sağlayabilirsiniz.

özel teklif robotumuz ile hızlı teklif almak için tıklayın >

İşinize yarayabilecek 'Sosyal Medya' hizmetlerimiz

Denizli sosyal medya reklam yönetimi

Sosyal medya reklamları ile Düşük bütçe, Yüksek ziyaretçi !

Sosyal medya takibi günümüzün en gözde reklam ve tanıtım modellerinden bir tanesi. Sosyal medya takibi nedir? sorusunu sormadan önce biraz geleneksel dergi gazete reklamlarından bahsedelim. 2000li yılların başına kadar en verimli reklam modellerinden biri olan dergi ve gazete reklamları artık önemini yitirmiş durumda.

sosyal medya reklam yönetimi