Denizli Bir insan peçeteye neden değer verir?

yobisi' karşılaştırın

Bir grup bilim insanı çeşitli mesleklerden ve bölgelerden seçtikleri 10 kişi ile bir deney yapmaya karar verir. 

Çeşitli gelir gruplarından ve bölgelerden topladıkları 10 kişiyi bir yemek masasında toplarlar ve hem yemek yemelerini hem de bu sırada birbirleriyle sohbet etmelerini isterler. 

Grup kendi arasında sohbet ederken yemeğin sonlarına doğru ellerini temizlemeleri için masaya beyaz sıradan bir peçete bırakırlar. Herkes sohbet arasında bu peçeteleri kullanır. 

Bilim insanları 1 Hafta sonra aynı 10 kişiyi toplarlar ve aynı şekilde tekrar bir yemek organizasyonu düzenlerler. Fakat bu sefer masaya kırmızı renkli peçete koyarlar. Şaşırtıcı bir şekilde 1 hafta önce temizlik için beyaz peçeteleri çekinmeden kullanan denekler kırmızı peçeteye karşı oldukça çekingen davranırlar. İnsanlar aldıkları peçeteleri tek kullanımda çöpe atmaz ya da daha fazla süre ellerinde tutarlar. Yani bir peçeteye değer vermeye başlarlar. 

İnsanlar gündelik hayatta sürekli olarak gördükleri şeyleri alışılagelmişin dışında bir formda görünce, ona fazla bir değer yükleyebiliyorlar. 

Sonuç olarak böylesine küçük bir peçete bile algıyı değiştirebilirken kurumsal kimliğinizin ne kadar değişillik yapabileceğinin farkında mısınız ? 

 

özel teklif robotumuz ile hızlı teklif almak için tıklayın >